"Chciałbym, żeby moje płótna najlepsze były w Polsce, żadne Ameryki, żadna Francja mnie nie kuszą".
Z listu Józefa Czapskiego do Jana Cybisa

FJCZ: Czytając Czapskiego. Spotkanie w Cieszynie 11.10.2017 r. Kornel i Przyjaciele

Jednym z wydarzeń Festiwalu Józefa Czapskiego będzie „Czytając Czapskiego” – spotkanie z Henrykiem Woźniakowskim w Cieszynie w Księgarni, kawiarni Kornel i Przyjaciele  11.10.2017 r. o godz. 17.00. Gość opowie o wuju swojej matki, czyli o Józefie Czapskim.

Henryk Woźniakowski  odwiedzał malarza w jego pokoiku na górze i nagrywał wspomnienia. Część z nich została spisana i włączona do wydania Wyrwanych stron (jako dodatek).

Jesienią na półkach w księganiach pojawi się wznowienie „Na nieludzkiej ziemi” (Wydawnictwo ZNAK). Ciekawym dodatkiem będzie znaleziony w archium Józefa Czapskiego maszynopis z fragmentem książki, który nie pojawił się w dotychczasowych wydaniach.

Spotkanie poprowadzi Dorota Sieroń – Galusek z Uniwersytetu Śląskiego, autorka m.in. książki „Moment osobisty. Stempowski, Czapski, Miłosz”.

Liczba miejsc ograniczona. Prosimy o zapisywanie się na to wydarzenie wysyłając maila: info@jozefczapski.pl lub na adres: biuro@korneliprzyjaciele.pl (w temacie proszę wpisać: Kornel-Czapski).

O autorze /


Właścicielka strony www.jozefczapski.pl. Autorka tekstów na tej stronie. Od lat zajmuje się twórczością Józefa Czapskiego; przegląda archiwa. Odczytuje dzienniki. Copyright 2017 - Elżbieta Skoczek / Materiały umieszczone na stronie są chronione prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie tylko za zgodą autora.

Artykuły powiązane

O pisaniu biografii

"(...) starałam się docierać do istoty rzeczy każdego zagadnienia w przekonaniu, że zbliżanie się do prawdy i jawność są wymowniejsze i moralniejsze od przemilczeń, legend i niedomówień.


Ludźmi jesteśmy i tylko ludźmi ułomnymi choćby nas inni brali za aniołów - pisał Mickiewicz do przyjaciół – cytując Naśladowanie.

Maria Czapska, Szkice Mickiewiczowskie, Wstęp

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu z redakcją