"Chciałbym, żeby moje płótna najlepsze były w Polsce, żadne Ameryki, żadna Francja mnie nie kuszą".
Z listu Józefa Czapskiego do Jana Cybisa

Józef Czapski. Żadne Ameryki, żadna Francja

W ramach Festiwalu Józefa Czapskiego w Galerii aTAK w dniach 5.10.2017  – 28.10.2017 r. można było oglądać wystawę obrazów Józefa Czapskiego z kolekcji Krzysztofa Musiała. Wydarzeniu temu towarzyszył świetnie wydany katalog prac. Dodatkowo na wystawie można było zobaczyć autoportrety kapistów m.in. Waliszewskiego, Potworowskiego oraz ich profesora Pankiewicza.

Katalog w wersji polsko-angielskiej zawiera wspomnienie Jacka Cybisa, syna Jana Cybisa i  jest do nabycia w  Galerii aTAK (ul. Mazowiecka 11/38 w Warszawie) , a także w sklepie internetowym galerii. KUP TERAZ

Na zdjęciu: Wystawa w Galerii aTAK. Fot. Adam Gut

O autorze /


Właścicielka strony www.jozefczapski.pl. Autorka tekstów na tej stronie. Od lat zajmuje się twórczością Józefa Czapskiego; przegląda archiwa. Odczytuje dzienniki. Copyright 2017 - Elżbieta Skoczek / Materiały umieszczone na stronie są chronione prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie tylko za zgodą autora.

Artykuły powiązane

O pisaniu biografii

"(...) starałam się docierać do istoty rzeczy każdego zagadnienia w przekonaniu, że zbliżanie się do prawdy i jawność są wymowniejsze i moralniejsze od przemilczeń, legend i niedomówień.


Ludźmi jesteśmy i tylko ludźmi ułomnymi choćby nas inni brali za aniołów - pisał Mickiewicz do przyjaciół – cytując Naśladowanie.

Maria Czapska, Szkice Mickiewiczowskie, Wstęp

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu z redakcją