Kino Letnie w Pawilonie Józefa Czapskiego: Film Zaproszenie

Pawilon Józefa Czapskiego Kino Letnie

Pierwsze pokazy filmów niezależnych reżyserów amerykańskich zainaugurują Kino Letnie w Ogrodzie Pawilonu Józefa Czapskiego.  Na elewacji budynku,  na którym widnieje podpis malarza zostaną od 2.05.  do 6.05. 2016 r. wyświetlone filmy w ramach współpracy z Festiwalem Netia Off Camera.

2 maja ,  godz. 21.00 – film  Zaproszenie 

  • Reżyseria: Karyn Kusama
  • Scenariusz: Matt Manfredi, Phil Hay
  • Zdjęcia: Bobby Shore
  • Obsada: Logan Marshall-Green, Emayatzy Corinealdi, Tammy Blanchard, John Carroll Lynch, Michiel Huisman
  • Czas trwania: 99 min

Will oraz jego partnerka Kira zostają zaproszeni na przyjęcie byłej żony Willa, Eden, której nikt nie widział od ponad dwóch lat. Niedługo po przybyciu do odizolowanego domu Will nabiera podejrzeń, że za uśmiechami gości i serwowanymi co chwilę kieliszkami drogiego wina kryje się coś więcej.
Nikt nie podziela jednak jego obaw, kładąc je na karb osobistej tragedii, z którą od dawna bezskutecznie próbuje sobie poradzić. Do czasu. Karyn Kusama, amerykańska reżyserka, znana dzięki takim filmom jak „Zbuntowana” i „Aeon Flux”, w swoim najnowszym dziele udowadnia, że spotkania ze starymi przyjaciółmi nie zawsze kończą się dobrze. Umiejętnie dozując napięcie niczym wytrawny pokerzysta, aż do samego końca nie śpieszy się z odkryciem wszystkich kart. Ale kiedy wreszcie to robi, okazuje się, że warto było czekać na ostatnie rozdanie.

Wstęp wolny, nie ma możliwości wcześniejszej rezerwacji miejsc. 

W kolejne dni wszystkie seanse rozpoczynają się o godz. 21.00

3.05. – A Wonderful Cloud

4.05.  – Lamb

5.05 – Mediterranea

6.05. –  Zabierz mnie nad rzekę

Tagged with:    

O autorze /


Avatar

Copyright 2020 - Ela Skoczek / Materiały umieszczone na stronie są chronione prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie tylko za zgodą autora. Autorka wszystkich tekstów na tej stronie. Od lat zajmuje się twórczością Józefa Czapskiego: przegląda archiwa, odczytuje dzienniki i zbiera informacje o dziełach malarza (projekt: Catalogue raisonné dzieł Józefa Czapskiego), nagrywa rozmowy z tymi, którzy znali autora "Na nieludzkiej ziemi". Powołała w 2017 roku Festiwal Józefa Czapskiego (jest jego dyrektorem) . W roku akademickim 2017/2018 prowadziła zajęcia na Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji (Uniwersytet Śląski) . Przygotowuje książkę o Czapskim i jego siostrze Marii.

Artykuły powiązane

O pisaniu biografii

"(...) starałam się docierać do istoty rzeczy każdego zagadnienia w przekonaniu, że zbliżanie się do prawdy i jawność są wymowniejsze i moralniejsze od przemilczeń, legend i niedomówień.


Ludźmi jesteśmy i tylko ludźmi ułomnymi choćby nas inni brali za aniołów - pisał Mickiewicz do przyjaciół – cytując Naśladowanie.

Maria Czapska, Szkice Mickiewiczowskie, Wstęp

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu z redakcją

Wspieraj FUNDACJĘ SUSEIA, wydawcę strony o Józefie Czapskim

W tytule przelewu wpisz: Darowizna na cele statutowe.
nr konta FUNDACJI SUSEIA w MBANK: 
95 1140 2004 0000 3102 7696 9203
Przekazując darowiznę i wypełniając roczny PIT od dochodu można odliczyć kwotę dokonanej darowizny, aż do 6% Twojego dochodu. Zapłacisz niższy podatek.