"Chciałbym, żeby moje płótna najlepsze były w Polsce, żadne Ameryki, żadna Francja mnie nie kuszą".
Z listu Józefa Czapskiego do Jana Cybisa

Letnie seanse filmowe na fasadzie Pawilonu Józefa Czapskiego

Pawilon Józefa Czapskiego nocą

Od 2 lipca 2016 r. do końca września na nowoczesnej fasadzie Pawilonu Józefa Czapskiego są wyświetlane filmy. Muzeum Narodowe w Krakowie przygotowało na wakacje trzy cykle tematyczne: w lipcu pod hasłem „Artysta przy pracy”, w sierpniu:  „Obsesja artysty”, a we wrześniu  „O kinie w filmie”. Pokazy w każdą sobotę: w sierpniu o godz. 20.15., a we wrześniu 0 19.45 Wstęp wolny!

W sierpniu rozpoczął się cykl o ważnym momencie w życiu każdego twórcy: etapie kreowania dzieła. Cykl „Obsesje artysty” pokaże, w jaki sposób rodzi się koncepcja oraz jak wygląda wykonanie – często najważniejszego – tekstu, obrazu, zdjęcia czy dźwięku w całej karierze.

Seanse we wrześniu (start godz. 19.45) będą gratką dla wszystkich, którzy lubią dzieła autotematyczne. Pokaz filmów z cyklu „O kinie w filmie” – czyli w jaki sposób może przebiegać praca nad ruchomym obrazem pokazana na ekranie.

 

Każdy seans poprzedzi krótki wstęp wygłoszony przez uznanych filmoznawców oraz dziennikarzy.

Szczegółowe informacje na bieżąco na Facebooku 

 

O autorze /


Właścicielka strony www.jozefczapski.pl. Autorka tekstów na tej stronie. Od lat zajmuje się twórczością Józefa Czapskiego; przegląda archiwa. Odczytuje dzienniki. Copyright 2017 - Elżbieta Skoczek / Materiały umieszczone na stronie są chronione prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie tylko za zgodą autora.

Artykuły powiązane

O pisaniu biografii

"(...) starałam się docierać do istoty rzeczy każdego zagadnienia w przekonaniu, że zbliżanie się do prawdy i jawność są wymowniejsze i moralniejsze od przemilczeń, legend i niedomówień.


Ludźmi jesteśmy i tylko ludźmi ułomnymi choćby nas inni brali za aniołów - pisał Mickiewicz do przyjaciół – cytując Naśladowanie.

Maria Czapska, Szkice Mickiewiczowskie, Wstęp

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu z redakcją

Wspieraj FUNDACJĘ SUSEIA, wydawcę strony o Józefie Czapskim

W tytule przelewu wpisz: Darowizna na cele statutowe.
nr konta FUNDACJI SUSEIA w MBANK: 
95 1140 2004 0000 3102 7696 9203
Przekazując darowiznę i wypełniając roczny PIT od dochodu można odliczyć kwotę dokonanej darowizny, aż do 6% Twojego dochodu. Zapłacisz niższy podatek.