"Chciałbym, żeby moje płótna najlepsze były w Polsce, żadne Ameryki, żadna Francja mnie nie kuszą".
Z listu Józefa Czapskiego do Jana Cybisa

FJCZ: Francja: W pokoju na górze. Spotkanie w paryskiej Kulturze

Siedziba Paryskiej Kultury

2 listopada o godz. 14.00  zapraszamy na specjalne spotkanie w ramach Festiwalu Józefa Czapskiego  do domu Wydawnictwa Instytutu Literackiego, domu paryskiej Kultury. Tutaj uczestnicy będą mogli obejrzeć kolekcję obrazów Józefa Czapskiego, a także zobaczyć niepokazywane na co dzień rysunki Józefa Czapskiego i archiwalia. Posłuchamy opowieści o domu i jego mieszkańcach.

Gości przywita prezes Stowarzyszenia Instytut Literacki Kultura, pan Wojciech Sikora oraz Elżbieta Skoczek, dyrektor Festiwalu Józefa Czapskiego.

Na to specjalne spotkanie w domu Kultury przy 91 avenue de Poissy , obowiązują zapisy.

Prosimy o kontakt na adres: info@jozefczapski.pl (w temacie proszę wpisać: Spotkanie w Kulturze).

Ilość miejsc ograniczona. Zapraszamy Polaków mieszkających we Francji na wydarzenia związane z Festiwalem Józefa Czapskiego. Organizator spotkania: Stowarzyszenie Instytut Literacki Kultura we współpracy z Fundacją SUSEIA, organizatorem Festiwalu.

W tym dniu, to Dzień Zaduszny, na grobie Józefa i Marii Czapskiej  o godz. 13.00 zostaną  złożone kwiaty i zapalone znicze. Grobowiec znajduje się na cmentarzu w  Le Mesnil-le-Roi.

 

O autorze /


Właścicielka strony www.jozefczapski.pl. Autorka tekstów na tej stronie. Od lat zajmuje się twórczością Józefa Czapskiego; przegląda archiwa. Odczytuje dzienniki. Copyright 2017 - Elżbieta Skoczek / Materiały umieszczone na stronie są chronione prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie tylko za zgodą autora.

Artykuły powiązane

O pisaniu biografii

"(...) starałam się docierać do istoty rzeczy każdego zagadnienia w przekonaniu, że zbliżanie się do prawdy i jawność są wymowniejsze i moralniejsze od przemilczeń, legend i niedomówień.


Ludźmi jesteśmy i tylko ludźmi ułomnymi choćby nas inni brali za aniołów - pisał Mickiewicz do przyjaciół – cytując Naśladowanie.

Maria Czapska, Szkice Mickiewiczowskie, Wstęp

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu z redakcją