"Chciałbym, żeby moje płótna najlepsze były w Polsce, żadne Ameryki, żadna Francja mnie nie kuszą".
Z listu Józefa Czapskiego do Jana Cybisa

Pawilon Józefa Czapskiego w plebiscycie „Kraków mój dom”

Pawilon Józefa Czapskiego

Tylko do 31 maja 2016 roku, do godz. 14.00 można oddać głos na Pawilon Józefa Czapskiego (Kraków, ul. Piłsudskiego 12) przez internet. Do 7 czerwca – głosowanie SMS. Budynek ten został nominowany w kategorii „Architektura użyteczności publicznej” w konkursie „Kraków mój dom”.  W tej kategorii znalazły się jeszcze budynki: Galeria Europa – Daleki Wschód przy Muzeum Manggha oraz Przedszkole nr 91 „Promyczek”, ul. Dekerta 18.

Jak wyjaśniają organizatorzy, konkurs ma na celu odkrywanie w Krakowie dobrej najnowszej architektury, której obiekty zachwycają.
Kapituła plebiscytu, w skład której wchodzą m.in. Elżbieta Koterba, Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rozwoju Miasta oraz Tomasz Bobrowski, główny architekt Krakowa, wyłoniła 16 obiektów, które znalazły się w ścisłym finale konkursu. Obiekty zostały podzielone na pięć kategorii: architektura mieszkaniowa, architektura użyteczności publicznej, architektura przestrzeni publicznej, rewaloryzacja oraz budynki komercyjne.

Głosować można na trzy sposoby: wysyłając SMS, za pośrednictwem logowania się (także kontem Facebooka) na stronie internetowej.  Tutaj można oddać głos na Pawilon Józefa Czapskiego. Do 7 czerwca już tylko wysyłając SMS.

Kto dostanie nagrodę? O tym zdecydują w połowie głosy oddane przez obywateli, a w połowie – kapituły plebiscytu.

Organizatorami konkursu są Miasto Kraków oraz „Dziennik Polski”.


Fotografia: Muzeum Narodowe w Krakowie, Mirosław Żak.

O autorze /


Właścicielka strony www.jozefczapski.pl. Autorka tekstów na tej stronie. Od lat zajmuje się twórczością Józefa Czapskiego; przegląda archiwa. Odczytuje dzienniki. Copyright 2017 - Elżbieta Skoczek / Materiały umieszczone na stronie są chronione prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie tylko za zgodą autora.

Artykuły powiązane

O pisaniu biografii

"(...) starałam się docierać do istoty rzeczy każdego zagadnienia w przekonaniu, że zbliżanie się do prawdy i jawność są wymowniejsze i moralniejsze od przemilczeń, legend i niedomówień.


Ludźmi jesteśmy i tylko ludźmi ułomnymi choćby nas inni brali za aniołów - pisał Mickiewicz do przyjaciół – cytując Naśladowanie.

Maria Czapska, Szkice Mickiewiczowskie, Wstęp

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu z redakcją