Wygraj książkę „Patrząc” Józefa Czapskiego

Wydawnictwo Znak ufundowało 3 książki „Patrząc” Józefa Czapskiego w naszym konkursie Józef Czapski w Krakowie. Konkurs rozpoczyna się 15 czerwca 2016 roku i trwa do 23 czerwca 2016 roku do godziny 23:59:59.

Aby wziąć udział w konkursie, należy:

1. przesłać na adres mailowy: info@jozefczapski.pl odpowiedź na wskazane poniżej pytania:

a/ W którym roku (od którego semestru) rozpoczął Józef Czapski oficjalnie studia na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie?
b/ Jaki adres zamieszkania w Krakowie podał w formularzu rodowym Akademii Sztuk Pięknych w 1921 roku?
c/ Jakie stanowisko w Rosji, w administracji carskiej piastował jego dziadek Emeryk Hutten – Czapski w roku 1865 r.?
d/ Których malarzy z grupy kapistów Józef Czapski cenił najbardziej? Proszę wskazać dwóch. Odpowiedź proszę uzasadnić.

oraz

2. przeczytać i zaakceptować regulamin, umieszczając w mailu adnotację: „Zapoznałem się z regulaminem konkursu Józef Czapski w Krakowie i akceptuję go”.

Regulamin konkursu Józef Czapski w Krakowie

Nagrody w konkursie otrzymują:

1/ Renata Baranowska z Garwolina

2/ Andrzej Dytko z Tarnobrzega

3/ Aneta Gad z Warszawy

Gratulujemy

Poprawne odpowiedzi:

a/ W którym roku (od którego semestru) rozpoczął Józef Czapski oficjalnie studia na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie? – II semestr roku akademickiego 1920/1921
b/ Jaki adres zamieszkania w Krakowie podał w formularzu rodowym Akademii Sztuk Pięknych w 1921 roku?  – ul. Krupnicza 11 w Krakowie
c/ Jakie stanowisko w Rosji, w administracji carskiej piastował jego dziadek Emeryk Hutten – Czapski w roku 1865 r.? – wicegubernator Petersburga
d/ Których malarzy z grupy kapistów Józef Czapski cenił najbardziej? Proszę wskazać dwóch. Odpowiedź proszę uzasadnić. – Zygmunt Waliszewski, Jan Cybis.

 

Tagged with:    

O autorze /


Avatar

Copyright 2020 - Ela Skoczek / Materiały umieszczone na stronie są chronione prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie tylko za zgodą autora. Autorka wszystkich tekstów na tej stronie. Od lat zajmuje się twórczością Józefa Czapskiego: przegląda archiwa, odczytuje dzienniki i zbiera informacje o dziełach malarza (projekt: Catalogue raisonné dzieł Józefa Czapskiego), nagrywa rozmowy z tymi, którzy znali autora "Na nieludzkiej ziemi". Powołała w 2017 roku Festiwal Józefa Czapskiego (jest jego dyrektorem) . W roku akademickim 2017/2018 prowadziła zajęcia na Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji (Uniwersytet Śląski) . Przygotowuje książkę o Czapskim i jego siostrze Marii.

Artykuły powiązane

O pisaniu biografii

"(...) starałam się docierać do istoty rzeczy każdego zagadnienia w przekonaniu, że zbliżanie się do prawdy i jawność są wymowniejsze i moralniejsze od przemilczeń, legend i niedomówień.


Ludźmi jesteśmy i tylko ludźmi ułomnymi choćby nas inni brali za aniołów - pisał Mickiewicz do przyjaciół – cytując Naśladowanie.

Maria Czapska, Szkice Mickiewiczowskie, Wstęp

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu z redakcją

Wspieraj FUNDACJĘ SUSEIA, wydawcę strony o Józefie Czapskim

W tytule przelewu wpisz: Darowizna na cele statutowe.
nr konta FUNDACJI SUSEIA w MBANK: 
95 1140 2004 0000 3102 7696 9203
Przekazując darowiznę i wypełniając roczny PIT od dochodu można odliczyć kwotę dokonanej darowizny, aż do 6% Twojego dochodu. Zapłacisz niższy podatek.